مقالات

کارشناسی شاسی و ستون ها

کارشناسی-شاسی-خودرو

کارشناسی در زمینه‌ی شاسی خودرو :

 کارشناسی شاسی خودرو یکی از مهم ترین مواردی که پیش از خرید یک خودرو باید بررسی کنید سلامت ستون ها و شاسی ها است. اما به هر حال شما تخصص این را ندارید که متوجه شوید آیا ستون ها و شاسی ها کاملا سالم هستند یا خیر.

کارشناسی شاسی و ستون ها باید توسط یک کارشناس انجام شود و او به طور قطع مشخص خواهد کرد که آیا شاسی ها و ستون ها بدون ضربه خوردگی یا آسیب دیدگی هستند یا خیر.

کارشناسی شاسی خودرو :

 کارشناسی شاسی خودرو  به عنوان زیر بنای یک خودرو عمل می ‌کنند و در صورتی که آسیب دیده باشند خودرو دچار انحراف و دیگر مشکلات می ‌شود. اغلب اوقات خودرویی که دچار آسیب دیدگی و ضربه به شاسی ها یا ستون هایش شده باشد؛ قیمت پایین تری دارد و این ارزانی بی علت نیست! شما پس از خبر کردن یک کارشناس شاسی خودرو  متوجه خواهید شد که شاسی ها و ستون ها تا چه میزان آسیب دیده اند و اینکه آیا قابل تعمیر و استفاده هستند یا خیر. اگر نیاز به یک کارشناس با تجربه دارید می توانید با تیم کارشناس کار در ارتباط باشید.

کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناسی شاسی خودرو   برای بررسی شاسی ها و ستون ها یا سالم و پلمپ بودن آن ها است. در ابتدا این موارد را از لحاظ استحکام، تحمل وزن، سبکی و ایمن بودن تست می ‌کنند. همچنین یکی از موارد مهمی که در تست شاسی ها بررسی می شود؛ این است که ماشین چه کاربری داشته و برای چه چیزی استفاده می‌شده است. با این حال کمک گرفتن از یک کارشناس خودرو باعث می ‌شود که متوجه شوید آیا واقعا شاسی ها پلمپ هستند یا اینکه یک فرد سودجو فقط ادعای چنین چیزی دارد.

نشانه های خراب بودن شاسی و ستون

اگر سلامت خودرو بعداز کارشناسی شاسی خودرو   توسط کارشناس و تشخیص سالم بودن شاسی وستون ها ی خودرو توسط تایید شد؛ می ‌توانید آن را بخرید اما اگر شاسی ها ضربه خورده هستند خرید آن خودرو ریسک بزرگی بوده و بهتر است هرگز این کار را نکنید. زیرا هر گونه ضربه خوردگی در شاسی بسیار مهم است‌.  به دلیل اینکه ایمنی خودرو به سالم بودن شاسی ها وستون بستگی دارد.وهم چنین درصورتی که ایمنی خودرو ضعیف باشد جان سرنشینان درخطر است.اعزام فوری کارشناس سیار خودرو  به محل مورد نظر شما در 30 دیقه انجام میشود.

بعضی از علائم شاسی معیوب:

انحراف و گیج بودن فرمان

انحراف در زمان شتاب گرفتن خودرو

اصطکاک زیاد و صدای نامتعارف در جلوبندی

پوسیدگی شدید شاسی ها

در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ها می توانید با کارشناسان کارشناس کار تماس بگیرید تا در محل جهت بررسی خودرو حاضر شوند. برای تماس با کارشناس کار پایتخت 

کارشناسی-شاسی-خودرو

کارشناسی-شاسی-خودرو

خرید خودرو با شاسی ضربه خورده

خرید خودرویی که شاسی آن ضربه خورده؛ بسیار کار پر ریسکی است‌.پیش از خرید چنین خودرویی بهتر است ازکارشناسی شاسی خودرو  کمک بگیرید.بدانید که بسیاری از خودروهایی که در قسمت شاسی یا ستون دچار آسیب دیدگی شده اند به گونه ای از کار افتاده محسوب می‌ شوند و هرگز نمی ‌توانید با خیال راحت از این خودرو ها استفاده کنید. به خاط رداشته با شید کارشناسی خودر قبل از هرگونه معامله باید انجام شود. برای کارشناسی خودرو خودتان با نرخ اتحادیه از خدمات کارشناسی سیار خودرو استفاده نمایید. بنابراین حتما خودرویی خریداری نمایید که شاسی های آن کاملا پلمپ باشد و حتی کوچکترین ضربه خوردگی نداشته باشد‌.آن کاملا پلمپ باشد و حتی کوچکترین ضربه خوردگی نداشته باشد‌.زیرا اکثر اوقات شاسی ها در اثر تصادفات سنگین دچار آسیب دیدگی می‌شوند و نشان دهنده تصادفی بودن خودرو هستند و خودرویی که تصادفی باشد ممکن است مشکلات دیگری نیز به مرور زمان برایش به وجود بیاید.

سخن پایانی کارشناسی شاسی خودرو :

همان طور که در این مقاله توضیح دادیم کارشناسی شاسی خودرو  به این خاطر اهمیت دارد که عدم سلامت آنها باعث مشکلات زیاد دیگری نیز می شود.پیش از خرید خودرویی که شاسی های آن دچار مشکل هستند از یک کارشناس کمک بگیریدو یا اگر شک دارید که شاسی ها سلامت هستند یا خیر باز هم از یک کارشناس حرفه ای خبر کنید.

 کارشناسان کارشناس کار، مهارت لازم در زمینه تشخیص انواع مشکلات رنگ بدنه و هم چنین فنی یا غیر فنی خودرو را دارند و در صورت نیاز می‌توانید از طریق سایت کارشناس کار با کارشناسان مجموعه جهت کارشناسی شاسی ها و ستون ها تماس بگیرید.

منابع بیشتر …

  1. https://jalopnik.com/
  2. https://www.motortrend.com/
  3. https://jalopnik.com/
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها