مقالات

تست دیاگ چیست؟

کارشناسی-خودرو-در-کرج

تست دیاگ چیست؟ تست دیاگ یک نوع تست بوسیله کامپیوتر میباشد که درآن  ایرادات ماشین به طورجامع تری مورد بررسی قرارمیگیرد.همچنین کار کارشناس خودرو را راحت تر تر میکند..درکنارتست دیاک تست های دیگری از جمله تست کلید های الکترونیکی ماندد:برف پاک کن ،کولر، چراغ جلو وعقب و… نیز انجام میشود که به درست انجام شدن تست دیاگ وهمچنین عیب یابی خودرو کمک زیادی میکند.اهمیت استفاده از تست دیاگ دراین است که شما را از باز کردن کامل موتور برای پیداکردن ایراد های خودرو بینیاز میکند.

دیاگ چیست؟

 دیاک وسیله است برای مشخص شدن پرامترهای قطعات برقی در موتور گیربکس را نمایش میدهد. واین اصطلاح را بسیاری از تعمیرکاران برای مالکین خودرو به کار میبرند. ومطمئنن شما با این کلمه بسیار اشنا هستید. یکگی از ابزارها ی اصلی یک کارشناس هنگاه کارشناسی استفاده از دستگاه دیاگ است برای راحتی کارشناس خودرو که از این دستگاه در زمان کارشناسی خودرو استفاده میکند.

روش کار دستگاه دیاگ چگونه است؟

زمان استفاده از دستگاه دیاگ که همراه یک کابل اتصال به فیش obdخودرو میباشد به هم متصل میکنیم سپس سویچ خودرو باز وخودرو را روشن کرده در منوی صفحه نمایش دستگاه نوع خودرو را پیدا کرده وپس از آن سیستم الکترونیکی موتور خودرو را مش خص وزمانی که نوع کامپیوتر مشخص شد پارامترهای مربوط به موتور خودرو وسیستم های برقی آن خودرو روی صفحه نمایش دیاگ نشان داده شده وشما با آۀاشنایی با ان پارا مترها میتواید ایرادهای سنسورها وقطعات برقی الکترونیکی ان خودرو را بیابید.

میدانیم که هرخودرویی از لحاظ سنسورها وقطعات برقی الکترونیکی با یک دیگر متفاوت میباشند. واین تنوع نوع esu به ما این اجبار را میدهد که حتما دستگاه دیاگی که استفاده میکنیم تمامی نرم افزارهای انواع خودرو راداشته باشد.گاهی اوقات نمیتوان تنها به استفتده ازیک دیاگ پرداخت به خاطر نوع وبرندهای مختلف این دستگاه امکان کم بود تمامی برنامه های انواع خورروها در یک دستگاه دیاگ وجوددارد که حتمامیبلایست دو برند از دستگاه را به همراه داشته باشیم.

برای آشنایی بیشتر با نهوه کارشناسی خودرو بخش مقالات کارشناس کار را مطالعه نمایید.

برای سهولت در کار عیب یابی ومشخص شدن ایرادات خودرو بدون هیچ خطایی.کارشناسان کارشناس کار با به همراه داشتن انواع دیاک که جزء اصلی ابزارهای کارشناسی خودرو میباشد که زمان استفاده از این دستگاه به مشکلی برخورد نکنند.

کارشناس -کارشناس کار-درحال انجام-تست دیاگ

کارشناس -کارشناس کار-درحال انجام-تست دیاگ

ایرادهای قابل تشخیص با تست دیاگ

زمان انجام تست دیاگ و متصل شدن esuخودرو به دستگاه دیاگ پارامترهای قطعات برقی روی صفحه نمایش دستگاه مشخص میشود واگر پارامتری غیر طبیعی از لحاظ اعداد وارقام باشد خطای ان قطعه رادر صفحه نمایش ثبت می کند.ومابه راحتی میتوانیم درقسمت خطاها این نوع پارامترها را ببینیم که اگر خطا از بین رود جزءخطا های موقت میباشد واگر از بین نرود جزءخطاهای دائم میباشد.وایرادات ان قطعه را نشان میدهد. که این ایرادات میتواند شامل موارد زیر میباشد:

 • سرعت ماشین
 • دور موتور
 • گشتاور
 • استپر
 • دمای آب رادیاتور
 • ولتاژ باطری
 • ولتاژ سنسور اکسیژن
 • وضعیت سیستم تهویه
 • وضعیت ترموستات
 • زمان شارژ کویل
 • ولتاژ دریچه کولر
 • سرعت فن موتور

 

ایرادهای -قابل تشخیص-با دستگاه-دیاگ

ایرادهای -قابل تشخیص-با دستگاه-دیاگ

برای تست دیاگ به کجا مراجعه کنیم؟

این تست که توسط یک فرد متخصص ومسلط به دستگاه دیاگ انجام میشود.برای مشاهده بعضی از ایرادها وخطا ها در سنسورهای برقی  وآپشنهای موتور خودرو.اگرخودروی شما نیاز به تست دیاگ دارد کارشناسان کارشناس کاردر محل اعزام میشوند.

سخن آخر : تست دیاگ چیست؟

گاهی اوقات  ممکن است خودروی شما بدون هیچ دلیل مشخصی دچار ایراد فنی شود وشما نیاز به فردی مسلط برای پیداکردن ایراد فنی خودروی خود داشته باشید. کارشناسان کارشناس کار برای بررسی صفرتا صد کارشناسی فنی وتست دیاگ درمحل اعزام میشوند.برای درخواست کارشناسی خودرو درمحل باما تماس بگیرید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها