مقالات

تشخیص قطعات استوک

+

از آنجایی که با تورم بالای بازارِ خودرو؛ مردم به خرید خودرو های دست دوم تمایل پیدا کرده اند باید دید که آیا اطلاعات و شناخت کافی در رابطه با قسمت های فنی خودرو را دارند یا خیر‌‌.به طور مثال ممکن است بعضی از خودروها قطعات تعویضیِ بی کیفیت داشته باشند

که این قطعات به جای یک سری از دیگر قطعات فابریک خودرو قرار گرفته اند.و اما کیفیت لازم را ندارند.

در حقیقت تشخیص قطعات استوک یک کار تخصصی است.وبا مطالعه و جست وجو درفضای مجازی امکان تشخیص براحتی برای شما وجودندارد.چنانچه دوست نداریددردام افراد سودجو ومنفعت طلب بیوفتید درزمان معامله حتما از کارشناس خورد بهرمند شوید.سایت کارشناس کار با بهره مندای واعزام کارشناس حرفه ای با نرخ اتحادیقه نقاشان تهران خدمات کارشناسی را به مشتریان گرامی ارائه میدهد.

برای پبت درخواست کارشناسی خودرو میتوانید از لینک: کارشناسی خودرو درخواست کارشناسی ثبت نمایید.

انواع روش های تشخیص قطعات استوک

با توجه به اینکه تعدادی از خودرو ها به علت طراحی خاصی که دارندو برخی دیگرازخودروها در اثر تصادف  شدید نیازمند به تعویض تعدادی  از قطعات پیدا می نمایند، احتمال اینکه  پس از تعویض همان کارکرد قبلی خود را نداشته باشندواتینکه ممکن است قطعه غیرفابریک برروی آنها نصب شده باشد.

به همین دلیل خریدار به دنبال تشخیص قطعه استوک میباشد .تئوجه داشته باشد که دلا لان این صنف همواره درتلااش هستند تا از عدم آگاهی مردم بهترین استفاده را به نمایند. چنانچه خود تان تصمیم دارید که قطعه استوک به کاررفته را تشخیص دهید واز کارشناس استفاده ننمایید میتوانید دردوره های آموزشی کارشناس کار شرکت نمایید وعلاوه بر فراگیری یه دوره عالی وبا کیفیت زیر نظرمدرس دانشگاه توانایی انجام هرگونه کارشناسی روی خودرو مورد نظرخودتان درهنگام خرید ویا فروش را داشته باشید واز دست کلاه برداران درامان بمانید.

ومهمتراینکه ضرروزیان معامله گریبان گیر تان نخواهدشد.

ثبت نام در دوره کارشناسی خودرو 

بررسی موم قطعات

موم های اصلی وفابریک  دارای خصوصیات هستند که آنها را از انواع دیگر موم متمایز مینماید.؛ برای مثال این نوع موم ضخامت خاصی دارد و همچنین مقاومت آنها بالاتر است. علاوه بر این، موم های اصل یکدست و صاف هستند و اصلا غیر یکنواختی ندارند و البته رنگ آنها نیز تیره تر است.

موم های غیر فابریک هم مقاومت خیلی کمتری دارند و هم این که ضخامت لازم را دارا نمی ‌باشند؛ علاوه بر این یکدست نیستند و سطح آن ها حالت پفکی دارد. و نکته آخر این است که رنگشان روشن تر است.یکی ازر وشهای تشخیص قطعات استوک بررسی موم آنهاست

بررسی لولا و پیچ ها

تفاوت بین پیچ های سالم و دست نخورده و پیچ های تعویض یا باز شده کاملا مشخص است. به طور مثال پیچ هایی که باز شده باشند و به اصطلاح آچار خورده هستند دچار رنگ رفتگی می ‌شوند و همچنین فرسوده شده اند. شما از همین ویژگی‌ می‌توانید متوجه شوید که قطعات خودرو تعویض شده اند.

 

تشخیص -قطعات- استوک

تشخیص -قطعات- استوک

رنگ متفاوت قطعات استوک

یکی از نکاتی که شما را متوجه تعویضی بودن قطعات یک خودرو می ‌کند رنگ آن ها است. قطعات فابریک کد رنگ متفاوتی دارند و رنگ قطعات تعویضی و فابریک چند درجه متفاوت است. البته این قطعات ممکن است در نگاه اول متفاوت به نظر نرسند اما این تفاوت رنگ برای یک کارشناس کاملا مشخص است.ازروشهای دیگر تشخیص قطعات استوک رنگ متفاوت آنهاست.

تفاوت S3 id قطعات

رویه قطعات تعویضی گاهی اوقات به دلیل فابریک نبودن پوسته پوسته می ‌شود و دیگر قابل تعمیر نیست. البته شاید این اتفاق به مرور زمان پیش بیاید اما سرانجام موجب تفاوت یک قطعه استوک از قطعات اصل می ‌شود. همچنین این نوع قطعات معمولا به دلیل کیفیت کمتر دچار آسیب و شکستگی خواهند شد.

بررسی ضخامت رنگ قطعات

پس از تعویض برخی از قطعات خودرو باید بدنه خودرو از یک سری قسمت ها برش داده شود.و پس از تعویض قطعه این قسمت ها با لایه رنگ ضخیم تری پوشش داده می‌ شوند.همچنین با استفاده از نوعی مگنت یا آهن ربا می‌توان این مسائل را تشخیص داد.ضخامت رنگ قطعات از روشهای تشخیص قطعات استوک میباشد.

سخن پایانی_تشخیص قطعات استوک

قطعات استوکی که در یک خودرو به کار می روند مسلما در طی زمان فابریک نبودن خودشان را نشان می ‌دهد و شما حتی پیش از خرید یک خودرو نیز با کمی اطلاعات فنی در رابطه با خودرو و یا کمک گرفتن از یک کارشناس می ‌توانید استوک بودن یا نبودن قطعات خودرو را تشخیص دهید.

پیشنهاد کارشناس کار این است که با یک کارشناس تماس بگیرید و از او بخواهید که خودروی شما را به طور کامل بررسی کند. البته نکاتی که در بالا ارائه شد می ‌تواند کمک زیادی به شما در زمینه تشخیص قطعات استوک از فابریک خودرو بکند. با این حال در صورتی که خودتان به تنهایی توانایی انجام این بررسی را نداشتید با تیم کارشناسی کارشناس کار در تماس باشید.

منابع بیشتر

https://www.consumerreports.org/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها